Zgorzelec komis samochodowy

Jak bezpiecznie podróżować

Off 6
Jak bezpiecznie podróżować
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bezpieczeństwo na drogach to przedmiot przez cały czas przewijający się w prasie, serwisach informacyjnych i Internecie. Cały czas słyszymy o śmiercionośnych wypadkach, potężnych karambolach czy pijanych kierowcach. Co zatem możemy uczynić, aby zagwarantować tak samo sobie jak również innym członkom ruchu większy poziom bezpieczeństwa?

Istnieje parę reguł, jakich powinniśmy przestrzegać kierując samochodem bądź jednośladem. Nie chodzi w tym miejscu o kodeks ruchu drogowego, ale o niepisane maksymy, które mogą uratować życie nam albo innym.

odzież do motorów

1. Blokuj własne emocje. Dobrze wiemy, że emocje są największym nieprzyjacielem kierowców. Reagując emocjonalnie, kierujemy mniejszą uwagę na otoczenie. Koncentrujemy się na własnych wrażeniach oraz doznaniach. W tej sprawie mamy na myśli intensywne przyspieszanie, żeby pokazać innym, że mamy super mocny samochód, lub również notoryczne zmienianie pasa ruchu w celu omijania samochodów jadących wolniej. Jak widzimy, wszelkie te motywy mają łączność z nadmierną prędkością, która to jest powodem większości wypadków na drogach.

2. Myśl nie jedynie o sobie. Musimy pamiętać, że nie jesteśmy na szosie sami. Obok nas, jeździ nimi tysiące kierowców. W czasie jazdy, musimy mieć na uwadze to, co może postąpić kierowca jadący przed lub za nami. Nie utrzymujmy się nadmiernie blisko drugiego samochodu, albowiem w trakcie agresywnego hamowania nie będziemy mieli czasu na prawidłową reakcję.

3. Zapinaj pasy. To cały czas powtarzane hasło może uratować życie nie jedynie osobie, które owe pasy zapięła, ale także innym pasażerom. Osoba z niezapiętymi pasami, stwarza niebezpieczeństwo dla wszystkich w aucie. W trakcie wypadku, masa takiej osoby zwiększa się wielokrotnie i może wyrządzić krzywdę pozostałym podróżującym.

Teraz garść dla fanów motorów:

1. Kask to podstawa. Pamiętaj, żeby zawsze posiadać kask motocyklowy. To on daje elementarny poziom bezpieczeństwa podczas jazdy na jednośladzie, która do zbytnio bezpiecznych nie należy.

2. Wzmacniaj własne bezpieczeństwo. Specjalne akcesoria motocyklowe mogą spowodować, iż podróż będzie nie tylko bezpieczniejsza, lecz i przyjemniejsza. Specyficzna odzież na motor pozwala nie tylko zabezpieczyć ciało w czasie wypadku, lecz jest również idealnym dodatkiem wizualnym.

Dbajmy o zdrowie oraz bezpieczeństwo nasze, a także innych uczestników ruchu. Wzmacniajmy bezpieczeństwo na krajowych drogach, a być może tragiczna statystyka wypadków zacznie się poprawiać.

Podobne wpisy o samochodach oraz motoryzacji:

About the author / 

admin

Najnowsza ankieta:

Czu przez internet można zakupić tanie przyczepy samochodowe?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Losowe wpisy motoryzacyjne:

  • amortyzatory przód opel zafira b

    W ciągu kilku ostatnich lat zdecydowana większość mieszkańców Bydgoszczy, którzy wychowywali się w wielokondygnacyjnych budynkach mieszkalnych wielorodzinnych postanowiła zakupić działki pod miastem i wybudować coś małego, ale własnego. Uważam, że to świetna propozycja szczególnie dla młodych małżeństw, które planują potomstwo. Przynosi to wiele korzyści- twoje dziecko spokojnie będzie mogło bawić się w przydomowym ogródku, uczyć…

  • Przydatne dźwigi hds

    Duża częścią całkowitych kosztów remontu lub ewentualnie konserwacji elewacji, szczególnie w centrum miasta, stanowi opłata za wynajem, składanie oraz eksploatację rusztowań. Do tego dochodzi niebagatelna opłata pobierana przez miasto za zajęcie poprzez rusztowania części chodnika. Skutkiem tego, po demontażu rusztowań z elewacji, najczęściej nie opłaca się instalować ich powtórnie dla zrealizowania prac wykończeniowych, a tym…

Kategorie